info@esamakine.com.tr +90 216 473 74 29

Tork ve açı kontrollü  DC Tornavida

Esa makine, farklı sektörler ve üretim alanları için ihtiyaç duyulan endüstriyel çözümlerin kolay ve güvenilir şekilde teminini sağlıyor. Sanayi ve otomasyon tipi üretimler için etkin montaj çözümlerinin yanında, günlük kullanım alanları ve hassas manuel montaj işlemleri için de ideal seçenekler sağlayan Esa, farklı beklentilere uygun çözümlerle beklentilere yanıt veriyor. Seri üretim ve hızlı montaj süreçlerinin belirli aşamalarının yanında, hassas materyaller ve özen gerektiren birleştirme işlemlerinde kontrollü ve etkili montaj sağlayan torklu tornavida modelleri, Kolver, Kilews,Hios,Delta Regis, ASG, AMT özel gereksinimlere esnek ve pratik kullanım seçenekleri sunuyor. 

Kolay kullanım özellikleri ve kolayca taşınabilir olmaları nedeniyle, tork ve açı kontrollü   tornavida setleri farklı düzeylerden kullanıcı için pratik çözümler sağlıyor. Kolayca değişen uç kısımları, kavrama ve kullanım sırasında rahatlık sağlayan ergonomik tasarımları ve uzun yıllar dayanan güçlü fiziksel yapıları, ev tipi gereksinimlerden endüstriyel üretimlere, çok sayıda alanda tork, açı, hız kontrollü tornavida modellerinin sıkça kullanılmasını sağlıyor. Tornavida çeşitleri, yıldız ve düz uçlu olmak üzere 2 ana kategoriye ayrılsa da, uç boyutları ve kalınlıkları, kullanım alanına bağlı olarak farklılık gösteriyor. 

Kaliteli malzeme seçimi ve farklı kullanıcı beklentilerine uygun model seçenekleriyle tüketiciye sunulan kalem tornavida çeşitleri, ihtiyaç duyulan her alanda hızlı ve etkili kullanım sağlıyor. Manuel montaj aşamaları, otomasyon çözümleri ve onarım işlemleri için farklı uç seçenekleri ve tasarım özellikleriyle kullanıma sunulan Kalem Tornavida modelleri arasından ihtiyaç duyduğunuz ürüne karar vererek;

 • Farklı uç ve tipi ve kalınlığı,
 • Uygun gövde çapı ve 
 • Farklı tasarım özellikleri bulunan kalem tornavida modeline Esa Makine güvencesiyle şimdi sahip olabilirsiniz.

Elektrikli Tork Tornavidası

Özel materyaller, hassasiyet gerektiren dijital aksamlar ve elektronik bağlantılar ile farklı montaj biçimleri için farklı çözümler sağlayan tornavida çeşitleri, kullanım alanına bağlı olarak farklı özelliklerle desteklenir. Bu özellikler,  Profinet, Eternet/IP, Profibus, RS232, Device Net haberleşme.  Esa Makine bünyesinde bulundurduğu dünyanın önde gelen DC Elektrikli sıkıcı üreticilerinden Alman AMT ve Amerikan ASG markaları ile hassas vidalama gerektiren uygulmalarda Tork & Açı ölçümü ve tork bilgilerinin saklanması özellikleri  ile montajın tüm aşamalarında gerçek bir kontrol sağlar. 

Verimli ve etkin montaj işlemleri için geliştirilen elektrikli tornavida seçenekleri, otomasyon ve manuel temelli görevler için farklı özelliklerle güçlendiriliyor. Otomotiv sanayi, Beyaz eşya ana ve yan sanayi, elektrik elektronik sanayi, montaj sanayi ahşap ve alüminyum endüstrisine, çok sayıda üretim tipi için güçlü ve verimli bir montaj düzeneği sağlayan elektrikli tornavida modelleri, endüstriyel kullanıcılar için pratik ve hızlı çözümler sağlıyor.

Yüksek derecede dönüş gücü gerektiren endüstriyel montaj işlemleri, kontrol ve kullanım aşamalarında kolaylık sağlayan tork tornavidası modelleriyle ideal performans ve montaj süreci başarıyla sağlanıyor. Sektörün önde gelen üreticileri Kolver, AMT, ASG, Fiam ve Kilews tarafından tasarlanarak kullanıma sunulan elektrikli tork tornavidası seçenekleri;

 • Ayarlanabilir tork gücü, açı ve zaman kontrolü
 • PLC uyumlu ,farklı programlama seçenekleri
 • Otomasyon uyumlu Vidalama fikstürleri
 • Uzun cycle süresi , egonomik el tipi DC sıkıcı aletler
 • Tork ekranlı , düz ,pistol ve 90 derece sıkma aletleri
 • Otomasyon uyumlu özel offset vidalama çözümler
 • Farklı montaj süreçlerine uygun ek parçaları,
 • Özel otomasyon çözümleri, Profinet, Profibus, Eternet/IP haberleşme seçenekleri
 • Performans ve güvenlik düzeyini yükselten kontrol özellikleriyle profesyoneller düzeyde kullanım seçenekleri sağlıyor.

İhtiyacınıza uygun ayarlanabilir elektrikli tork tornavida seçeneğine karar vermek için, Esa Makine güvencesiyle kullanıma sunulan torklu tornavida modelleriyle şimdi tanışın!

About the author